Foreign coins - Auction 84

ESTERE - IMPERO OTTOMANO ...

Lot 363

Foreign coins

ESTERE - IMPERO OTTOMANO - Solimano I (1520-1566) - Dinar (AU g. 3,48) - BB+

ESTERE - UNGHERIA - ...

Lot 364

Foreign coins

ESTERE - UNGHERIA - Matthias Corvino (1458-1490) - Ducato Fr. 11 (AU g. 3,51) - SPL-FDC

ESTERE - UNGHERIA - ...

Lot 365

Foreign coins

ESTERE - UNGHERIA - Francesco Giuseppe (1848-1916) - 8 Fiorini 1891 - Stemma di Fiume Kr. 477 AU - FDC

ESTERE - U.S.A.  - 20 ...

Lot 366

Foreign coins

ESTERE - U.S.A. - 20 Dollari 1895 S - Liberty Kr. 74.3 AU - SPL-FDC

1.250,00 €
1.250,00 €

ESTERE - U.S.A.  - 10 ...

Lot 367

Foreign coins

ESTERE - U.S.A. - 10 Dollari 1897 - Liberty Kr. 66.2 AU - BB-SPL

620,00 €
620,00 €

ESTERE - U.S.A.  - 5 ...

Lot 368

Foreign coins

ESTERE - U.S.A. - 5 Dollari 1900 - Liberty Kr. 101 AU - SPL

ESTERE - U.S.A.  - ...

Lot 369

Foreign coins

ESTERE - U.S.A. - Dollaro 1900 - Lafayette Kr. 1092 R AG - SPL

315,00 €

ESTERE - U.S.A.  - Mezzo ...

Lot 370

Foreign coins

ESTERE - U.S.A. - Mezzo dollaro 1928 Kr. 163 RRR AG - qSPL/SPL

ESTERE - U.S.A.  - Mezzo ...

Lot 371

Foreign coins

ESTERE - U.S.A. - Mezzo dollaro 1935 - Hudson Kr. 170 AG - BB+

ESTERE - U.S.A.  - Mezzo ...

Lot 372

Foreign coins

ESTERE - U.S.A. - Mezzo dollaro 1936 - Albany, NY Kr. 173 AG - SPL

ESTERE - U.S.A.  - ...

Lot 373

Foreign coins

ESTERE - U.S.A. - Quarto di dollaro 1893 - Regina Isabella Kr. 115 R AG - bello SPL