Savoy and Italian Kingdom Coins - Auction 85 E-Live

SAVOIA - Carlo Felice ...

Lot 1833

SAVOIA - Carlo Felice (1821-1831) - Lira 1827 G Pag. 101; Mont. 96 AG - MB-BB

SAVOIA - Carlo Felice ...

Lot 1834

SAVOIA - Carlo Felice (1821-1831) - Lira 1827 T Pag. 102; Mont. 95 AG Due colpetti - BB

SAVOIA - Carlo Felice ...

Lot 1835

SAVOIA - Carlo Felice (1821-1831) - Lira 1829 G Pag. 105; Mont. 102 AG Colpetto - BB

SAVOIA - Carlo Felice ...

Lot 1836

SAVOIA - Carlo Felice (1821-1831) - 50 Centesimi 1827 T Pag. 115; Mont. 113 AG Sigillata - SPL-FDC

SAVOIA - Carlo Felice ...

Lot 1837

SAVOIA - Carlo Felice (1821-1831) - 50 Centesimi 1829 T Pag. 119; Mont. 118 R AG - MB/qBB

SAVOIA - Carlo Felice ...

Lot 1838

SAVOIA - Carlo Felice (1821-1831) - 50 Centesimi 1830 T (P) Pag. 120a; Mont. 122 RR AG - qBB

SAVOIA - Carlo Felice ...

Lot 1839

SAVOIA - Carlo Felice (1821-1831) - 50 Centesimi 1830 T (P) Pag. 120a; Mont. 122 RR AG - MB

SAVOIA - Carlo Felice ...

Lot 1840

SAVOIA - Carlo Felice (1821-1831) - Centesimo 1826 T (P) Pag. 133; Mont. 139 CU Rame rosso - qSPL

SAVOIA - Carlo Felice ...

Lot 1841

SAVOIA - Carlo Felice (1821-1831) - 3 Centesimi 1826 T (MB g. 5,56) - MB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1842

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1831 T Pag. 174; Mont. 40 R AU - qBB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1843

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1844 T Pag. 199; Mont. 69 AU - BB-SPL

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1844

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1849 G Pag. 208; Mont. 81 AU - qBB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1845

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1832 T Pag. 232; Mont. 106 AG - qBB/BB+

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1846

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1835 T Pag. 238; Mont. 112 AG - qBB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1847

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1836 G Pag. 239; Mont. 115 AG - MB-BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1848

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1837 G Pag. 241; Mont. 117 AG Colpetti - qBB/BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1849

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1837 G Pag. 241; Mont. 117 AG Colpetti - qBB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1850

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1838 G Pag. 243; Mont. 119 AG Colpetto - BB+

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1851

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1840 G Pag. 247; Mont. 123 AG - BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1852

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1844 G Pag. 255; Mont. 131 AG Sigillata - BB-SPL

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1853

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1844 G Pag. 255; Mont. 131 AG Colpetti diffusi - BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1854

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1847 G Pag. 261; Mont. 137 AG Colpetti - BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1855

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1847 G Pag. 261; Mont. 137 AG - qBB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 1856

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 2 Lire 1833 G Pag. 269; Mont. 145 RR AG Colpi diffusi - MB

Lot 1857

SAVOIA - Vittorio Emanuele II (1849-1861) - 20 Lire 1852 T Pag. 342; Mont. 6 AU - qSPL

Lot 1858

SAVOIA - Vittorio Emanuele II (1849-1861) - 20 Lire 1859 T Pag. 355; Mont. 22 AU - BB/SPL

Lot 1859

SAVOIA - Vittorio Emanuele II (1849-1861) - 5 Lire 1850 G Pag. 370; Mont. 41 R AG Colpetto - qBB

Lot 1860

SAVOIA - Vittorio Emanuele II (1849-1861) - 5 Lire 1850 G Pag. 370; Mont. 41 R AG Colpi - MB

Lot 1861

SAVOIA - Vittorio Emanuele II (1849-1861) - 5 Lire 1850 G Pag. 370; Mont. 41 R AG Con appiccagnolo - MB

Lot 1862

SAVOIA - Vittorio Emanuele II (1849-1861) - 5 Lire 1851 G Pag. 372; Mont. 43 R AG - MB

SESSION 1 (Lots 1-1037)

SESSION 2 (Lots 1038-1802)

SESSION 3 (Lots 1803-2916)

SESSION 4 (Lots 2917-3513)

SESSION 5 (Lots 3514-4473)