Savoy and Italian Kingdom Coins - Auction 74

Lot 4570

SAVOIA - Carlo Felice (1821-1831) - 5 Centesimi 1826 G e T (L) CU Lotto di 2 monete - MB÷BB

SAVOIA - Carlo Felice ...

Lot 4571

SAVOIA - Carlo Felice ...

Lot 4572

SAVOIA - Carlo Felice (1821-1831) - 3 Centesimi 1826 T Pag. 130; Mont. 134 CU - qSPL

SAVOIA - Carlo Felice ...

Lot 4573

SAVOIA - Carlo Felice (1821-1831) - Centesimo 1826 T (P) Pag. 133; Mont. 139 CU - qFDC

SAVOIA - Carlo Felice ...

Lot 4574

SAVOIA - Carlo Felice (1821-1831) - Centesimo 1826 T (P) Pag. 133; Mont. 139 CU - SPL

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4575

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 100 Lire 1835 T Pag. 141; Mont. 7 AU - qSPL/SPL

1.150,00 €
1.150,00 €

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4576

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1831 G Pag. 173; Mont. 41 R AU - MB-BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4577

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1835 G Pag. 181; Mont. 52  AU - BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4578

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1832 T FERT Pag. 176a; Mont. 42 R AU Sigillata - qBB/BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4579

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1834 T Pag. 180; Mont. 49 AU - qBB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4580

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1848 G Pag. 206; Mont. 79  AU - BB-SPL

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4581

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1839 T Pag. 189; Mont. 59 AU - BB/BB+

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4582

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1840 G Pag. 190; Mont. 62 AU Colpetto - BB-SPL

275,00 €

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4583

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1840 T Pag. 191; Mont. 61 R AU - qBB/BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4584

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1841 G Pag. 192; Mont. 64 AU - BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4585

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1842 G Pag. 194; Mont. 66 AU Sigillata BB - qBB/BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4586

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1847 T Pag. 205; Mont. 75 AU - SPL/qFDC

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4587

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1848 G Pag. 206; Mont. 79 AU - BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4588

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1848 G Pag. 206; Mont. 79 AU - qBB/BB+

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4589

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1849 G Pag. 208; Mont. 81 AU - SPL/SPL+

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4590

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire 1849 G Pag. 208; Mont. 81 AU - BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4591

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1833 G Pag. 233; Mont. 109 AG Colpetto - qBB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4592

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1836 G Pag. 239; Mont. 115 AG Sigillata G. Diana - BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4593

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1836 G Pag. 239; Mont. 115 AG - qBB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4594

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1837 G Pag. 241; Mont. 117 AG Colpetti - qBB/BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4595

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1837 G Pag. 241; Mont. 117 AG Colpetti - qBB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4596

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1840 G Pag. 247; Mont. 123 AG Colpetti - BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4597

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1842 T Pag. 252; Mont. 126 R AG - BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4598

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1843 G Pag. 253; Mont. 129 AG - MB-BB

SAVOIA - Carlo Alberto ...

Lot 4599

SAVOIA - Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire 1844 G Pag. 255; Mont. 131 AG - BB

Auction 74

SESSION 1 (Lots 1-1537)
04 07 2018 14:00 CEST

SESSION 2 (Lots 1538-3597)
04 07 2018 14:30 CEST

SESSION 3 (Lots 3598-5360)
04 07 2018 15:00 CEST

SESSION 4 (Lots 5361-7206)
04 07 2018 15:30 CEST