Savoy and Italian Kingdom Coins - Auction 71

SAVOIA - Somalia  - 4 ...

Lot 3381

SAVOIA - Somalia - 4 Bese 1923 Pag. 977; Mont. 462 R CU Lieve porosità sui capelli - SPL

SAVOIA - Somalia  - 4 ...

Lot 3382

SAVOIA - Somalia - 4 Bese 1924 Pag. 978; Mont. 463 R CU - qSPL/SPL

SAVOIA - Somalia  - 2 ...

Lot 3383

SAVOIA - Somalia - 2 Bese 1909 Pag. 979; Mont. 465 CU - SPL/SPL+

SAVOIA - Somalia  - 2 ...

Lot 3384

SAVOIA - Somalia - 2 Bese 1910 Pag. 980; Mont. 466 R CU - BB

43,00 €

SAVOIA - Somalia  - 2 ...

Lot 3385

SAVOIA - Somalia - 2 Bese 1913 Pag. 981; Mont. 467 R CU - BB

SAVOIA - Somalia  - 2 ...

Lot 3386

SAVOIA - Somalia - 2 Bese 1921 Pag. 982; Mont. 468 R CU - BB

SAVOIA - Somalia  - 2 ...

Lot 3387

SAVOIA - Somalia - 2 Bese 1923 Pag. 983; Mont. 469 R CU - qSPL/SPL

SAVOIA - Somalia  - 2 ...

Lot 3388

SAVOIA - Somalia - 2 Bese 1924 Pag. 984; Mont. 470 CU - BB-SPL

SAVOIA - Somalia  - Besa ...

Lot 3389

SAVOIA - Somalia - Besa 1909 Pag. 985; Mont. 472 CU - qSPL/SPL

SAVOIA - Somalia  - Besa ...

Lot 3390

SAVOIA - Somalia - Besa 1910 Pag. 986; Mont. 473 CU - qBB

SAVOIA - Somalia  - Besa ...

Lot 3391

SAVOIA - Somalia - Besa 1913 Pag. 987; Mont. 474 R CU - SPL-FDC

SAVOIA - Somalia  - Besa ...

Lot 3392

SAVOIA - Somalia - Besa 1921 Pag. 988; Mont. 475 CU - qBB/BB

SAVOIA - Eritrea  - ...

Lot 3393

SAVOIA - Eritrea  - ...

Lot 3394

SAVOIA - Eritrea - Tallero 1780 (1935) Mont. 437 NC AG Roma - qSPL/SPL+

Auction 71

SESSION 1 (Lots 1-2005)
16 11 2017 14:00 CET

SESSION 2 (Lots 2006-3394)
16 11 2017 14:30 CET

SESSION 3 (Lots 3395-5110)
16 11 2017 15:00 CET

SESSION 4 (Lots 5111-6723)
16 11 2017 15:30 CET